Gotowa zupa z soczewicy Hortex

Gotowa zupa z soczewicy Hortex – opinia

Jeśli często sięgasz po gotowe obiady ta recenzja jest dla Ciebie. Szczególnie jeśli są to zupki chińskie, bo znalazłam propozycję, która jest tak samo szybka do przygotowania, intensywna w smaku i zawiera prawdziwe warzyw! Propozycja na dziś to gotowa zupa z soczewicy Hortex, którą biorę pod lupę.

Ocena organoleptyczna

Nie bez powodu określiłam gotową zupę z soczewicy Hortex jako alternatywę dla zupek instant tzw. zupek chińskich. Oprócz mieszanki mrożonych warzyw i soczewicy dostajemy saszetkę z przyprawami. Przyprawy te są naprawdę intensywne dlatego zalecam zacząć od wsypania ich mniejszej ilości.

Zupa po przygotowaniu jest bardzo gęsta. Można ją zblendować i otrzymamy wtedy zupę krem.

Gotowa zupa z soczewicy Hortex – skład

Zupa to mrożone warzywa. W związku z tym nie znajdziemy tutaj żadnych podejrzanych składników. Wiele osób ma opory przed jedzeniem mrożonych warzyw twierdząc, że są mniej wartościowe. Nic bardziej mylnego. Straty witamin i składników mineralnych podczas mrożenia są niewielkie. Przypomnę również, że podczas przechowywania warzyw świeżych np. marchwi czy ziemniaków, które przechowywane są często przez kilka miesięcy również dochodzi do straty witamin.

Na korzyść warzyw mrożonych przemawia również fakt, że poddawane są mrożeniu wtedy gdy są najbardziej dojrzałe czyli najbardziej dla nas wartościowe.

Przejdźmy do mieszanki przypraw. Składa się ona głównie z suszonych ziół i warzyw. Znajdziemy w niej również aromaty naturalne oraz  sól. Według informacji na opakowaniu 100 g produktu zawiera 1,27 g soli. Po przeliczeniu na całe opakowanie czyli 350 g jej zawartość to 4,45 g. Dzienne zapotrzebowanie na sól wynosi 5 g, a zupa wystarczy na 2-3 porcje. Należy to mieć na uwadze jeśli dosalamy inne posiłki w ciągu dnia.

Jak wspomniałam wcześniej mieszanka przypraw jest naprawdę intensywna i nie trzeba jej dodawać w całości, dzięki czemu zmniejszymy zawartość soli. Można również zrezygnować z niej i samemu doprawić zupę ulubionymi przyprawami.

Mimo tak intensywnego smaku w mieszance przypraw nie znajdziemy żadnych wzmacniaczy smaku, które są popularnym składnikiem zup instant.

Gotowa zupa z soczewicy Hortex

Szybkość przygotowania

Gotowa zupa z soczewicy Hortex jest bardzo szybka w przygotowaniu. Wsypujemy do garnka zawartość opakowania, dodajemy wodę, a następnie czekamy aż całość zagotuje się i gotujemy tylko 1-2 minuty. Według mnie jeśli weźmiemy pod uwagę czas zagotowania wody na zupkę chińską i oczekiwanie na nią to przygotowanie gotowej zupy z soczewicy nie będzie bardziej czasochłonne. Dobra, może przy zupie soczewicy trzeba zamieszać parę razy łyżką i poznać obsługę kuchenki, ale uwierzcie mi nie jest to trudne.

Gotowa zupa z soczewicy Hortex – dostępność

Z dostępnością tego konkretnego wariantu bywa różnie. Generalnie zupy z serii „gotowa zupa” znajdziecie m.in. w sklepie Carrefour oraz Auchan. Ja zupę z soczewicy kupiłam w Biedronce.

Podsumowując gotowa zupa z soczewicy Hortex to ciekawy produkt, który pozwala w szybki sposób przygotować wartościowy posiłek w najbardziej zapracowane dni. Na uwagę zasługuje skład oparty na mrożonych warzywach i suszonych ziołach. Zawiera ona w swoim składzie sól. Dzięki temu nie musimy już dodatkowo doprawiać zupy, a wiem, że jest to ważne dla osób, które kompletnie nie potrafią gotować. Z drugiej strony ilość soli jest dość duża, co powinny wziąć pod uwagę szczególnie osoby chorujące na nadciśnienie tętnicze.  Ilość soli możemy jednak zredukować wsypując mniej przypraw. Pomimo tego gotowa zupa z soczewicy Hortex jest dla mnie o wiele lepsza alternatywą dla zupek instant, szczególnie jeśli nie potrafimy z nich zrezygnować w naszej diecie.

 

Dołącz do pasjonatów gotowania – grupa na FB Strefa gotowania i pieczenia

Obserwuj @kulinarnamapa na IG

 

Próbowaliście już tych zup?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments