N.A! Żelki malinowe – opinia

Będąc ostatnio w sklepie moją uwagę skradły N.A! Żelki malinowe wykonane z przecierów i zagęszczonych owoców. Ich skład jest bardzo krótki w porównaniu do żelek znanych firm. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok nich bez zakupu i przeprowadzania oceny.

Ocena organoleptyczna

Otwierając opakowanie czuć intensywny malinowy zapach. Po wyjęciu z opakowania ukazują się żelki w postaci prostokątów o bardzo ciemnej różowej barwie. Opakowanie sugeruje, że są one nieco jaśniejsze co może nieco rozczarować.

Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze. Żelki mają intensywny malinowy smak. Przypomina on mi domowej roboty soki malinowe dodawane w zimę do herbaty. W smaku można również wyczuć odrobinę czarnego bzu. Nie wyczuwam smaku jabłka, którego jest najwięcej w produkcie. Możliwe, że jest to spowodowane dodatkiem naturalnego aromatu malinowego do żelek. Jeśli kogoś martwi brak cukru to mam dobrą wiadomość. Nie rozczarujecie się z powodu braku słodyczy ponieważ żelki są bardzo słodkie.

Kolejną ważną kwestią jest konsystencja żelek. Nie są one twarde tak jak tradycyjne żelki. Konsystencję można określić jako coś pomiędzy żelkiem, a galaretką.

N.A! Żelki malinowe – skład

Bazę żelek owoców stanowią głównie przeciery oraz zagęszczone soki owocowe. Ze względu na zawartość soków owocowych produkt nie musi być już dodatkowo dosładzany. Soki to słodki produkt sam w sobie pomimo, że nie ma dodanego cukru. Spowodowane jest to tym, że sok powstaje po przez wyciśnięcie miąższu czyli w finalnym produkcie znajduje się woda, cukry zawarte w owocach oraz substancje smakowe, a błonnik pokarmowy stanowi odpad poprodukcyjny. W związku z tym 100 g soku zawiera o wiele więcej cukrów prostych niż 100 g owocu z którego powstał.

To wszystko napisałam po to aby pokazać wam dlaczego żelki owocowe charakteryzują się wysoką zawartością cukrów prostych mimo, że nie mają żadnego cukru dodanego. Jeśli stanowią one zwykłe urozmaicenie diety to wysoka zawartość cukru nie jest niczym złym. Powinny jednak zwrócić na to uwagę osoby chore na cukrzyce dla których może to mieć ogromne znaczenia.

Substancją żelującą w N.A! żelkach malinowych są pektyny. Pektyny naturalnie występują w owocach i to dzięki nimi przetwory owocowe mają żelowatą konsystencję. Kolejny składnikiem jest błonnik cytrusowy. Błonnik pochodzący z tych owoców określa się mianem błonnika pektynowego. Jak możecie się domyślić ma właściwości żelujące.

W składzie znajdziemy również naturalny aromat malinowy, który co to dużo mówić ma sprawiać, że produkt nam smakuje i czujemy smak malin tak jak zadeklarował producent na opakowaniu.

Opakowanie zip

Żelki zapakowane są w opakowanie strunowe  ZIP. Świetne rozwiązanie, jeśli chcecie zostawić sobie żelki na później. U mnie jednak zniknęły one w mgnieniu oka.

N.A! Żelki malinowe – cena i dostępność

N.A! Żelki malinowe zakupiłam w sklepie Rossmann. Regularna cena to 3.99 zł. Opakowanie żelek wynosi 30 g. Dla porównania cena paczki żelek Haribo o gramaturze 100 g to  ok. 3 zł. Różnica jest znacząca i to może być główny powód dla którego mniej osób sięgnie po żelki N.A! mimo, że mają bardzo prosty skład.

Podsumowując N.A! Żelki malinowe są bardzo smaczne, mają prosty skład i wygodne opakowanie. Minusem może być jednak ich wysoka cena.

Próbowaliście już tych żelek? A może znacie inny żelki o tak prostym składzie?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments